bambı ayakkabı
oyleiste

2
Nereye koymuş
Giyim ve Takı
Nasıl tanımlamış
guzel
Nerede bulmuş
alışveriş merkezlerinde
Kaça almış
degişir
Kaç yıldız vermiş
Daha ne anlatmış

Bıraz pahalı fıyaları var ama cok kalıtelı urunler yıllarca gıyebılecegınız rahat ayakkabı modellerını bulabılırsınız.

31.05.2008 23:36
  0   0  Şikayet Et!  
     


vetco120

1
Nereye koymuş
Giyim ve Takı
Nasıl tanımlamış
BAMBİDEN % 0 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
Kaç yıldız vermiş
Daha ne anlatmış
Merhaba,

01/11/2009 tarihinde BAMBİ AYAKKABICILIĞIN Bakırköy şubesinden arkadaşım arkadaşıma bir bot bakmak için girdik ve peşin para ile bir bot aldık. Arkadaşım aldığımız ürünü evinde bir gün giyip deneyince ayağının çok rahatsız olduğunu hissedip bu ürünü geri iade etmek istediğini benimle konuştu ve sonra ürünü geri götürmeye karar verdik. Aklımızda öncelikle bir başka model, marka ile değiştirmek vardı. Arkadaşım ürünü aldığımız şubeye götürüp rahatsızlığını anlattığında karşısındaki çalışandan hiç hoş olmayan umarsızca kaba bir tavırla karşılaştı ve sonrasında ürün iade formu yazıp ürünü kontrol amaçlı göndericeklerini sonra bize bildiriceklerini söylemişler. Formun bir nüshasını vermişler. Aradan 4 gün geçtikten sonra telefon ile aradığımızda ürünün geldiğini fakat para iadesi yapılmayacağını söylediler. Fakat bir takım noktalardan  ayakkabıda yumuşatma işlemi yapabiliriz diye telefonda  söylediler.Fakat biz rahatsızlık veren bir ayakkabıyı istemediğimizi geri iade etmek istediğimizi belirtmiş olmamıza rağmen bize telefonda bu ürünü ya alırsınız yada başka bir ürün alırsınız dendi. Bizde telefonu kapandıktan sonra şubeye gittik. Orda yüz yüze konuşmak için. Bize orda yapılan ilk tavır bizim yapabileceğimiz bir şey yok biz sadece satarız gerisine karışamayız demek oldu. Bizim bir yetkimiz yok ürünü gönderdik bize iade olmayacaktır diye geri geldi hiç bir şey yapamayız dendi. İade alabilecek yetkili değiliz siz ürün kontol sorumlusuyla konuşucaksınız dendi. Bizi başlarından açık ve net bir şekilde kovmaya çalıştılar. Biz ürünü satarız gerisine karışmayız gidin bu numarayı arayın oyle halledin dendi. Resmen bize umursamaz davranıp küçük duruma düşürdüler. Hiç bir şekilde yardımcı olmaya çalışmadılar. Kedisine buradaki göreviniz nedir diye sorduğumuza buranın müdürüyüm dedi. Peki bizim bu maduriyetimiz için ne yapabiliyorsuuz dediğimizde hiç birşey yapamıyorum yanıtını aldık. Siz gidip kendiniz hallediceksiniz dendi. Ayrıca bize ben burda sadece satıştan görevliyim size hiçbir şey önerme yetkim yok deyip ürün kontrol sorumlusu ne derse onu yaparız dedi.
 
 Fakat telefonla aradığımızda bizimle görüşen satış danışmanı arkadaş bize aynı ürünü geri vermeye, üründe bazı yumuşatma ve genişletme işlemleri yapacaklarını yada başka ürün almamız gerektiğini söyledi. Bunlara sadece ürün sorumlusu karışıyorsa o satış danışmanı arkadaşın bizim ısrarla ürünü geri iade etmek istediğimizi gördüğü halde neden sanki sorumluymuş o karar veriyormuş gibi bize cevaplar verdi. Biraz önce şube müdürü böyle önermelere yetkimiz yok diyorken çalışanının bu şekilde davrandığını kendisine söylediğimizde direkt olarak lafı değiştirmeye ve çalışanını korumaya başladı ve bize bir kez daha umursamaz tavır takındı. Ayrıca konuşmalarımız boyunca aralarda sürekli ben sıkıldım gidermisiniz diyerek bizi kovarcasına küçük düşürmeye devam etti. Sizinle sabaha kadar konuşamam demeye kendiniz arayın halledin neden biz arıyoruz demeye devam etti. Bizde ürünü sizden aldık  bu maduriyetimizi telafi etmek için sizin yardımcı olmanız gerektiğini söyledik. Ben yapamam siz yapıcaksınız dendi. Dediğim gibi konuşmalarımızın başından sonuna kadar sürekli bizi mağazadan kovarcasına cümleler kullanmaya devam etti. Üstelik utanmadan müşterilerin ve bizim huzurumuzu bozuyorsunuz dedi.Peki ya biz orda kimdik müşteri değilmiydik.  Sadece amaçları ürünleri müşteriye satmak şeklinde konuştu rahatsızlıklarımızı çözmek için geldiğimizde kovarcasına bir tavır sergilediler. Size sormak isterim biz orda konuşup hakkımızı aramaya çalışırken içerideki tüm müşteriler çıkıp gittiler, girmek isteyen müşterilerde geri döndüler.Sizce bu durumu gören seçkin ve kendisine büyük bir mağaza zinciriyiz diyen bir yer bizimle orda sürekli kovarcasıına konuşurmuydu, bence konuşmazdı kurumsallaşmış bir yer olsaydılar müşteriye nasıl davranılması gerektiğini bilirlerdi ve bizimle bu kadar şiddetli tartışmak yerine bizim mağduriyetimizi giderebilecek bir kişiyle görüştürüp, içeride bulunan ve hala mağazaya ürün almaya gelen müşterilerinide kaybetmeyi göze almazlardı.
 
Buyrun siz karar verin müşteriye gösterdikleri ilgiyi... Bir çok kaynaktada rastladım BAMBİ ye olan şikayetlerin hepsi müşteriye karşı yapılan saygızılık olması niyetlerinin sadece satış olması ve mağdur durumda bulunan müşterilerin hiç biriyle ilgilenmedikleri konuşmalarının bir mağaza yetkili ve çalışanlarına uygun olmadığıdır.
 
Bu şekilde bir davranışla karşı karşıyayım ve kendi hakkımı aramak istiyorum tüketiciye bu şekilde davranma hakları yok. Amacın müşteriye sadece ürünü satmak değil her daim müşteriyi kırmadan rencide etmeden olayları çözmek zorundalar. Sizlerden bana bu durumumdayken nasıl bir adım atmam gerektiği konusunda yardım istiyorum.
09.11.2009 17:43
  2   0  Şikayet Et!  
     

  

Üye Girişi

 

 
  Şifremi Unuttum
KATEGORİLER
Alışveriş Merkezi, Çarşı ve Pazar
Bilgisayar ve Elektronik
Diğer
Eğitim ve Öğretim
Esnaf ve İşletme
Etkinlik ve Eğlence
Ev, Ofis, Bina ve Bahçe
Evcil Hayvan
Film, Dizi, Müzik ve Video
Finans
Gece Hayatı
Gezi, Tatil ve Konaklama
Giyim ve Takı
Hamile ve Çocuk
Hediye
Internet
Kişisel Bakım ve Güzellik
Kitap, Dergi ve Gazete
Kültür ve Sanat
Otomobil ve Diğer Araç
Oyun, Oyuncak ve Hobi
Radyo ve Tv
Restoran, Cafe ve Pastane
Sağlık
Spor ve Fitness
Ulaşım ve Nakliyat
Yemek ve İçki

  
Burası Neresi? | Yardım İstiyorum | Nelere Dikkat Edeyim | Blogunuza Bakayım | Size Ulaşayım
2809201510:30
Ana Sayfa üye olayım