gömlekçi necati
gurkan

1
Nereye koymuş
Giyim ve Takı, Alışveriş Merkezi, Çarşı ve Pazar
Nasıl tanımlamış
terzi, gömlek, özel dikim, erkek giyimi
Nerede bulmuş
istanbul kadıköy altıyol
Kaça almış
40-50 ytl
Kaç yıldız vermiş
Daha ne anlatmış
necati usta sipariş dikim yapıyor. özellikle erkek gömleği üstüne çalışıyor. dikim kalitesinin oldukça güzel ve özenlki olduğunu söyleyebilirim. ancak siparişlerin teslim tarihini sürekli ertelemek gibi bir huyu var. bunu dükkan civarındaki kumaş satan bazı dükkanlardan da teyit edebilirsiniz. beklemekten hoşlanmıyorsanız ya da kesinlikle konuşulan tarihte teslimat istiyorsanız uzak durmanızı tavsiye ediyorum. ancak, zamanlamayla ilgili bir sıkıntınız yoksa, usta ne zaman hazır ederse o zaman teslim etsin diyorsanız kendi isteğinize ve bedeninize özel dikilmiş gömlekleri giyme zevkine maul bir fiyat karşılığnda varabilirsiniz (hatta isminizin baş harflerini de gömleğe işletebiliyorsunuz). fiyatlara gelince; bir gömlek dikimi 45-50 ytl, isminizi işletirseniz + 5 ytl daha ödemeniz gerekecek. kumaşlar ise kadıköy civarında metresi 20-30 ytl civarında ve ortalama bir erkek gömleği 1.80 m'lik kumaştan üretiliyor, ancak kumaşı necati ustaya almasını söylerseniz metresi 12-15 ytl'ye toptancısından sizin için alıyor. böylece bir gömlek kabaca 75 ytl'ye mal oluyor ki, kaliteli bir hazır giyim bundan daha yüksek fiyatlara satılmakta. ancak, yine de ustanın teslimat işinde oldukça tutarsız olduğunu söylemeliyim, işi kesinlikle bitiriyor ancak konuştuğunuz tarihten 1-2 ay sonra alabildiğiniz oluyor. dükkan kadıköy altıyolda eskiden dörtler dersanesinin (yine bir dersane var ama hangisi hatırlamıyorum) olduğu dersanenin karşısındaki pasajın 1. katında.
17.02.2008 23:12
  0   0  Şikayet Et!  
     


task manager

4
Nereye koymuş
Alışveriş Merkezi, Çarşı ve Pazar, Giyim ve Takı
Nasıl tanımlamış
gömlekçi, terzi
Nerede bulmuş
kadıköy, istanbul
Kaça almış
ucuz değil
Kaç yıldız vermiş
Daha ne anlatmış

necati usta fena gömlek yapmaz, hakkını verelim. ama...

necati usta'dan sipariş verirseniz, bu siparişi de tarihi belli önemli bir olay nedeniyle verirseniz, o tarihte çok üzülürsünüz. o tarih geçtikten sonra giyeceğiniz için gömleğinizi genel kullanıma uygun bir model olacak şekilde seçmenizde fayda var.

23.07.2008 10:52
  0   0  Şikayet Et!  
     


gufran

1
Nereye koymuş
Giyim ve Takı
Nasıl tanımlamış
gömlek dikişi GÖMLEKÇİ NECATİ BEY
Nerede bulmuş
kadıköy altıyol - tel-02165410338
Kaça almış
50 60ytl civarı, ÜZERİ
Kaç yıldız vermiş
Daha ne anlatmış

Burada Gömlekçi NECATİ BEY HAKKINDA GERÇEKTEN HAKSIZ BİR YORUMA RASTLADIM.YAKLAŞIK 10 YILDIR KENDİSİNİN MÜŞTERİSİYİM.BUGÜNE KADAR SİPARİŞ ETMİŞ OLDUĞUM FEVKALADE ÖZENLE DİKİLMİŞ OLAN GÖMLEKLERİ HİÇBİRZAMAN GECİKTİRMEMİŞ ZAMANINDA TESLİM ETMİŞTİR.KUMAŞLARI ,DİKİŞİNDEKİ İNCELİK GERÇEKTEN 1. SINIF KALİTEDEDİR.BİR ELEŞTİRİ YAPARKEN ÖNCE KENDİMİZE DE BAKMAMIZ GEREK.NECATİ BEY GÖMLEKLERİ ZAMANINDA BİTİRİYOR...MÜŞTERİSİ EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ZAMANINDA ÖDÜYOR MU? DÜKKANINDA PEK ÇOK BİTİRİLMİŞ GÖMLEK ASILI DURUYOR VE SİPARİŞ VERENLER ORTADA YOK! BU YÜZDEN NECATİ BEYDEN GEÇ ÖDEME YAPANLARIN ÖZÜR DİLEMESİ GEREK.

12.03.2009 04:03
  0   0  Şikayet Et!  
     


TAYFUN

1
Nereye koymuş
Giyim ve Takı
Nasıl tanımlamış
GÖMLEKÇİ NECATİ
Nerede bulmuş
ALTIYOL
Kaça almış
50 TL
Kaç yıldız vermiş
Daha ne anlatmış

Saygıdeğer DOSTLAR,
Emeği ile sabah akşam müşterilerini memnun etmek için çalışan bir Emekçi için yazı yazarken dikkatli olalım.Laf ola yazı yazılmaz.Bu yazdıklarımızı yazar geçeriz ama olan NECATİ Beye olur.Gerçekten iyi bir gömlek diktirmek isteyen bir kişi buradaki bazı yazıları görür ve eeee bu adam geç yapıyormuş der vazgeçer.Sizde bir emekçinin nasibini engellersiniz.Neden bize gecikme olmuyor!? Çünkü sorumlu bir müşteri gibi davranırsanız zamanında adamın parasını öderseniz o da size şevkle diker.Sizde kendi hatanızı burda böyle abuk yazılar yazarak örtmeye kalkışırsınız.Üstelik Necati Bey müşteri kaprislerinin hepsini de karşılayan bir USTA ve gerçek bir Istanbul Beyfendisidir.Altı yıldır müşterisiyim.Kesinlikle tavsiye ederim.Biz konfeksiyon gömleğinden sözetmiyoruz.Eğer sentetik kumaştan pamuklu diye satılan gömleklerle  Necati Ustanın gömleklerini kıyaslıyorsanız bilmeden pahalı dersiniz.Üstünüze kalıp gibi oturan sağı solu çekmeyen kişiye özel gömlekler bunlar.Çevredeki kumaşçılar Necati beye laf ediyorlarsa metresini kaça verdiklerini düşünsünler.Gerçek bir müşteri dostu olan ender ustalardan birisidir NECATİ BEY.

12.03.2009 04:28
  0   0  Şikayet Et!  
     


ardaotomotiv

1
Nereye koymuş
Alışveriş Merkezi, Çarşı ve Pazar, Giyim ve Takı
Nasıl tanımlamış
Özensiz
Kaça almış
130 ytl civarı
Kaç yıldız vermiş
Daha ne anlatmış
Necaci Bey'in uzun süredir müşterisiyim. Hiçbir zaman dediği tarihte teslim yapmadığı gibi hiçbir zaman geciktiğini de haber vermez, siz haber almak zorundasınız.

Necati Bey yakadaki düğmeyi unutur gömleği öyle verir unuttum der. Sineye çekersiniz.

Necati Bey, koldaki manşeti unutur, teslim ederken hatırlamıştır, yeniden yapayım demez, yle teslim eder.

Necati Bey'in nakışçışı isim yazarken hata yapar, size de o hata yaptı beni ilgilendirmez diye teslim eder.

Bütün bunların üstüne de bir de bu ekonomik krizde ülke işsizlikle boğuşurken bir gömleği 100 liradan 130 liraya çıkarmıştır.

Geç teslim, hata kabul etmeme, geç teslimi ısrarla ve inatla haber vermeme ve fiyatlara zam. Eşşeğe semer vurduran eşşeğin kendisidir. Necati Bey'de kusur yok.
23.01.2010 21:10
  1   0  Şikayet Et!  
     


wide collar

1
Nereye koymuş
Giyim ve Takı, Alışveriş Merkezi, Çarşı ve Pazar
Nasıl tanımlamış
Gömlekçi Necati Çok Bekletiyor
Nerede bulmuş
Kadıköy Altıyol
Kaç yıldız vermiş
Daha ne anlatmış
<>

Kadıköy Altı yol’da sipariş üstüne gömlek yapan Necati usta'ya birkaç yıldır gömlek yaptırıyorum. Anadolu yakasında işini iyi yapan gömlekçi bulamadığım için mecburen kendisine gömlek yaptırdım. Kendisi işini özenle ve iyi yapan bir usta. Kendisine ödemelerimi de zamanında yapıyorum ve bugüne kadar kendisi ile hiç pazarlık yapmadım. Söylediği fiyatları kabul ettim. Çünkü emekçi insanları anlıyorum ve yaptıkları işe değer veriyorum. Ayrıca bu mesajı da "laf olsun diye" yazmıyorum.

Yukarıda arkadaşların söylediği şeyi ben de teyit ediyorum. Necati usta işlerini çok geciktiriyor ve söylediği teslim tarihine kesinlikle sadık kalmıyor. Bu arkadaşların söylediği doğrudur çünkü ben de aynı şeyleri yaşadım Necati ustayla. Kendisine gömlek işi verdim ve işi haftalarca geciktirdi. Size verdiği tarihte aradığınız zaman size “daha başlamadım ki” veya “henüz ilk gömleğe başladım” gibi cevaplar veriyor ve siniriniz bozuluyor. Ve bu çok sık tekrarlandı, ne zaman Necati ustaya gömlek diktirmeye kalksam aynı şey oluyor. Yani Necati ustaya "en kısa sürede almak üzere" gömlek yaptıracaksanız sizi nelerin beklediğini bilin lütfen. Onun "en kısa sürede" anlayışı ile sizin beklentiniz uyuşmayabilir.

 

Ayrıca yaptırdığım son gömleklerde kendisi ile bir iletişim sorunu yaşadığımı da gözlemiş buluyorum. Söylediğim bazı detayları yanlış veya eksik yaptı. Evet, kendisi nazik ve “kendi iddiasıyla” işini özenle yapan bir usta, beyefendi bir insan olduğunu da söyleyebilirim. Ama Bir müşteri perspektifinden değerlendirildiğinde çok aksak noktaları var.

Şunu da unutmayalım arkadaşlar... Bazılarımız hizmet beklerken hayal kırıklığı yaşadığı için bu tarz düşünceleri belirtiyorlar. Kimseyi karalamak veya suçlamak gibi bir niyetim yok ama şunu da hatırlayalım: "Müşteri daima haklıdır" Eğer müşteriyi hayal kırıklığına uğratıyorsan ve onu çok bekletiyorsan müşterinin ne düşünmesini bekliyorsun, nasıl davranmasını bekliyorsun? Müşteri “gittin-geldin” şeklinde kırk kere hata düzelttirmek ve bir gömleği almak için 1 ay beklemek istemez. Eğer müşteriyi üzersen, kaybedersin. Daha güzel gömlek diken adam kazanır, sen kaybedersin.

06.04.2010 13:29
  0   0  Şikayet Et!  
     


furkanfindik

1
Nereye koymuş
Giyim ve Takı
Nasıl tanımlamış
Ismarlama Gömlek, gömlek siparişi
Nerede bulmuş
KADIKÖY ÇARŞI
Kaça almış
80-100-125
Kaç yıldız vermiş
Daha ne anlatmış
Gömlekçi Necati kadıköydeki adresini değiştirmiş olup yeni adresi ve telefon numaralarını bilgilerinize sunuyorum: 

ÇUHADARAĞA SOKAK SÜRMELİ İS HANI NO 14/1 KAT 1 KADIKÖY/İSTANBUL

TEL : 0216 338 18 78
GSM: 0535 713 75 75

Hakkında yazılan olumlu ve olumsuz bilgilere rağmen kendisine gömlek diktirdim. Zamanında eksiksiz istenilen modelde tüm isteklerime uygun olarak bana teslim etti.  Ben yaptığı işlerden ve kişiliğinden memnunum.
26.02.2012 15:50
  0   0  Şikayet Et!  
     

  

Üye Girişi

 

 
  Şifremi Unuttum
KATEGORİLER
Alışveriş Merkezi, Çarşı ve Pazar
Bilgisayar ve Elektronik
Diğer
Eğitim ve Öğretim
Esnaf ve İşletme
Etkinlik ve Eğlence
Ev, Ofis, Bina ve Bahçe
Evcil Hayvan
Film, Dizi, Müzik ve Video
Finans
Gece Hayatı
Gezi, Tatil ve Konaklama
Giyim ve Takı
Hamile ve Çocuk
Hediye
Internet
Kişisel Bakım ve Güzellik
Kitap, Dergi ve Gazete
Kültür ve Sanat
Otomobil ve Diğer Araç
Oyun, Oyuncak ve Hobi
Radyo ve Tv
Restoran, Cafe ve Pastane
Sağlık
Spor ve Fitness
Ulaşım ve Nakliyat
Yemek ve İçki

  
Burası Neresi? | Yardım İstiyorum | Nelere Dikkat Edeyim | Blogunuza Bakayım | Size Ulaşayım
2809201510:30
Ana Sayfa üye olayım