İpekyol - Twist
mrllrm

3
Nereye koymuş
Giyim ve Takı
Nasıl tanımlamış
giyim, takı, çanta
Nerede bulmuş
alışveriş merkezlerinde
Kaça almış
biraz pahalı
Kaç yıldız vermiş
Daha ne anlatmış

Takım elbiseleri güzel, zayıf olanlara ceketlerin arkası pot yapıyor genelde fakat özellikle Twistte böyle bir problem olmuyor, bu yüzden de beğeniyorum.

03.05.2008 16:58
  0   0  Şikayet Et!  
     


gfiliz

1
Nereye koymuş
Giyim ve Takı, Alışveriş Merkezi, Çarşı ve Pazar
Nasıl tanımlamış
İPEKYOL
Nerede bulmuş
BÜYÜK ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ
Kaça almış
ÇOK ÇOK PAHALI
Kaç yıldız vermiş
Daha ne anlatmış

İpekyol'dan aldığım son 3 ürünle (2 elbise ve bir kazak) ilgili olarak yazıyorum bu yazıyı.

Toplam 500 TL'ye aldığım 2 elbiseyi en fazla 3er kez giydim ve her 2 elbisenin de yanlarında tüylenme olduğundan 4. kez giymeden daha önce tüylenen 1. elbiseyi iade etmek istedim. Fakat bu talebime istinaden gelen mektupta "kullanım hatası" cevabını aldım, 2. kez değerlendirilmesi için mağazaya bırakmak istediğimde de mağaza çalışanların çok kaba davranışları ile karşılaştım ve 2. kez değerlendirme için elbiseyi mağazaya bırakmakta çok zorlandım, mağazada yaşadıklarımı kısaca aşağıda yazmaya çalıştım:

Kendilerine sürekli müşterileri olduğumu, indirimi beklemeden iş kıyafetlerimi buradan aldığımı, "daha önceden burda çalışan sarışın bir bayandan alışveriş yaptığımı anlatarak ve o bayanın benimle çok ilgilendiğini ama artık Capacity mağazasında çalıştığını" söyleyerek kendimi hatırlatmak istedim. Ama oradaki bayan, elbiseyi bir hışım ile çantaya sokarak, elime tutuşturdu ve gidin o zaman elbiseyi o değiştirsin, bu şekilde konuşamazsınız diye çok fazla kabalaştı ve resmen bana bağırmaya başladı. Ben de bu teklifi bana yapan kişinin adını rica etsem, şikayet sitesinde hakkımı ararken "bu teklifi bana yapan kişinin adını" da yazabilirim dediğimde "CAROUSEL ŞUBE MÜDÜRÜYÜM, istediğinizi yazın" dedi. Kasadaki 2 bayan bir ağızdan konuşmaya başladı ve ben bir ara dayanamayıp, mağaza dışına çıktım ve eşim onları sakinleştirmeye çalışırken hala kafalarını mağaza dışına uzatıp bağırmaya devam ettiler. İade talebine karşı bu tutumu rahatlıkla sergileyen kişilere bunu yapmalarını çalıştıkları firma söylemiş olmasa bu kadar rahat bağıramazlardı bence çünkü ben de bir çalışanım ve bir müşteriye bu şekilde asla bağıramam.

"Elbisenin herhangi bir yerinde "tüylenme yapabilir" şeklinde bir uyarı yoktu ve kesinlikle bu elbiseyi sadece üzerime giyerek bayramda 2 saatlik ziyarette, iş yerimde 2 kere "oturur vaziyette" iş yaparak kullandım yani elbise üzerimdeyken herhangi bir kullanım hatası oluşamayacak şekilde kullandım, yıkamadım. Bu arada işyerim bir plazada bulunmakta olup operasyonel bir işim var. (yazıda "kullanıma bağlı olarak " denen kısım için bu açıklamayı özellikle yapıyorum). Bilseydim 3 giyişte bu hale gelecek iş kıyafeti olarak tasarlanmış (alırken işyerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir elbise denerek satıldı bana bu elbise) ama ofiste kullanılamayacak bu elbiseyi bu fiyata almazdım.

Yukarıdaki yazıyı başka bir şikayet sitesine de yaklaşık 2 ay önce yazmıştım ama hala cevap alamadım. Bu arada 2. elbise de diğer elbiseyi bıraktıktan sonra ilk giyişimde  tüylendi ama daha ilkine cevap almadığım için onu mağazaya geri götürmemiştim henüz ve elbiseyi bir kez daha işyerinde giydiğimde "kloş" elbisemin yanlardan 4 yerinden büyük parçalar halinde sökülmüş olduğunu gördüm. İpekyol müşteri ilişkilerini aradım ve A...n Hanım ile görüştüm ve 1. elbise ile ilgili şikayetimi okumasını da söyledim. Kendisi de 2. elbiseyi de mağazaya bırakmamı söyledi. Bir gün sonra da, ne tesadüftür ki, oradan aldığım kazak işyerimde iken, üzerimde, lastik yerinden enine 15 cm. sökülmüş vaziyette buldum kendimi.

Sonra bu  2 ürünü de mağazaya bıraktım. Bana asla dönüş olmadı ve ben A...n Hanım'ı tekrar aradım ve konuyu sordum. Aldığım cevap hepsi için kullanıcı hatası idi. Ben de "zaten tüm şikayetlere verilen cevaplar aynı ilgili internet sitelerinde okuduğum kadarıyla, ayrıca kullanım şeklimi yazmıştım, bir önceki konuşmamda okumanızı rica etmiştim ve müşteri memnuniyeti sizin için hiç mi önemli değil mi?" vb. şeyler söyledim ama kendisi bunu okumasına gerek olmadığını, müşteri memnuniyeti için hiçbirşey yapamayacaklarını ürünlerinden çok emin olduklarını ve gerekli kontrol testlerinden geçirdiklerini, başka yapabilecekleri hiçbirşey olmadığını" belirtmekten başka gerçekten hiçbirşey yapmadılar. Dinlemiyorlar ve ısrarla şikayetimi okudunuz mu diye sormama rağmen "şikayetinizi okumamıza gerek yok" diyorlar ve gördüğüm kadarıyla söyledikleri gibi şikayetleri okumuyorlar da.

Ben çok uzun saatler çalışan biriyim ve zamanın çok kıymetli A...n Hanım bana tüketici mahkemesine başvurabileceğimi  söyledi ama ne yazık ki o mahkemeler hafta sonu çalışmıyor ve benim buraya bunları yazmaya bile zamanımı ayırmam çok zor ve ne yazık ki bunu hiç yapamıyorum. Bu yazıyı da artık malı iade almaları için değil insanların İpekyol vb. firmalar hakkında bilgi sahibi olmaları için yazıyorum. SADECE TOPLUM YARARI İÇİN YANİ. Bu ürünleri de geri almayı düşünmüyorum. Defolu ürünler reyonunda satıp onlardan da kara geçmek isterlerse rahatlıkla kullanabilirler.

 

20.12.2009 23:11
  0   0  Şikayet Et!  
     

  

Üye Girişi

 

 
  Şifremi Unuttum
KATEGORİLER
Alışveriş Merkezi, Çarşı ve Pazar
Bilgisayar ve Elektronik
Diğer
Eğitim ve Öğretim
Esnaf ve İşletme
Etkinlik ve Eğlence
Ev, Ofis, Bina ve Bahçe
Evcil Hayvan
Film, Dizi, Müzik ve Video
Finans
Gece Hayatı
Gezi, Tatil ve Konaklama
Giyim ve Takı
Hamile ve Çocuk
Hediye
Internet
Kişisel Bakım ve Güzellik
Kitap, Dergi ve Gazete
Kültür ve Sanat
Otomobil ve Diğer Araç
Oyun, Oyuncak ve Hobi
Radyo ve Tv
Restoran, Cafe ve Pastane
Sağlık
Spor ve Fitness
Ulaşım ve Nakliyat
Yemek ve İçki

  
Burası Neresi? | Yardım İstiyorum | Nelere Dikkat Edeyim | Blogunuza Bakayım | Size Ulaşayım
2809201510:30
Ana Sayfa üye olayım